SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Antyczna Grecja 10 dni

Antyczna Grecja 10 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg  tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolice Thessalonik. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do Tembi – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Przejazd do Kalambaki.  Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zosłaty wybudowane w XIV wieku przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedna z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie kilku klasztorów. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd  do Delf. Wyrocznia Apollina w Delfach znana była już ok. 1500 r. p.n.e., została  uświetniona świątynią i teatrem Apolla oraz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół światyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzono posągi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy. Przejazd do hotelu w okolicach Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Aten m.in. : Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sintagma, Ogrody Królewskie, pałac prezydencki, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6
:
Śniadanie. Przejazd  na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: Epidavros – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego przez Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę, która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidi; Mykeny – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd na krótką sesję zdjeciową nad Kanałem Korynckim. Przejazd w kierunku Aten. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Wieczorem biesiada  grecka – muzyka grecka na żywo oraz poczęstunek z winem.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Thessalonik. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 Spartan; Dion – stanowisko archeologiczne u podnóża Olimpu, ujawniające  splądrowane sanktuaria, groby, teatry bazylikę od Ery Żelaza do okresu bizantyjskiego. Po drodze przepiękne krajobrazy. Przyjazd do Thessalonik, wieczorny spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolice Thessalonik. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy grecko-macedońskiej. Przejazd przez Macedonię 
do Serbii na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych, przejazd poszczególnych miejscowości. Uwaga: do niektórych miejscowości powrót po północy.

Program jest ramowy kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.
 
DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł

CENA  IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (barek, wc, dvd, klimatyzacja)
- 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 9 śniadań  i 9 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, wieczoru greckiego, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej. Koszt pakietu 150 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi grupy
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO