SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Armenia - Gruzja 10 dni samolotem

Armenia - Gruzja 10 dni samolotem

1. DZIEŃ
Wylot z Warszawy do Erewania o godz. 22:30. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 25 minut.

2. DZIEŃ
Przylot do Erewania o godz. 03:55. Przejazd do hotelu. Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii, m.in: Erebouni muzeum i ruiny twierdzy, która powstała w 782 r. p.n.e. Podczas prac wykopaliskowych w twierdzy znaleziono 18 glinianych kadzi na wino (karas), każde o pojemności ponad 600 litrów. Degustacja brandy oraz jednego z najstarszych ormiańskich win w fabryce Ararat brandy, wódki i win „Noy”. Dalsze zwiedzanie miasta. Matenadaran – biblioteka antycznych manuskryptów, w której przechowywanych jest blisko 17.000 rzadkich rękopisów; centrum miasta, skwer Republikański, parlament, pałac prezydencki, operę. Przejście pod Tsitsernakaberd pomnik i muzeum poświęcone ludobójstwu w 1915 r. To jest jeden z najbardziej imponujących zabytków w Erewaniu. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Eczmiadzynu – religijną stolicą armeńskiego kościoła prawosławnego. Zwiedzanie: katedra Eczmiadzyńska, wybudowana w 303 roku, jest arcydziełem klasycznej architektury w Armenii i uważana za jedną z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich. Wyjazd do miejscowości Garni. Zwiedzanie jedynej zachowanej świątyni pogańskiej w Armenii. Zbudowano ją w 77 roku n.e., a więc prawie 2000 lat temu. Wzniósł ją król na cześć bóstwu słońca - Mitrze. Po południu wyjazd do kompleksu klasztorów skalnych Geghard z XII-XIII w. Jej nazwa oznacza „świętą włócznię”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Rodziny lunch z gospodarzem w wiosce i oglądanie procesu wyrabiania i wypiekania "lavash" - tradycyjnego armeńskiego płaskiego chleba pieczonego w kamiennych piecach. Powrót do Erewania. Nocleg.

4. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Chor Wirap. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat. Następnie przejazd do urokliwej wioski w prowincji Wajoc Dzor, gdzie zatrzymamy się w winiarni „Areni Winery”. Tu będziemy się cieszyć nieśmiertelnym smakiem wina „Areni” oraz słynnego ormiańskiego koniaku. W zależności od czasu oglądanie i uczestnictwo w procesie produkcji wina (wyciskanie winogron na boso w rytm tradycyjnej muzyki). Przejazd wzdłuż widowiskowego kanionu pomiędzy czerwonymi skałami w stronę klasztoru Noravank z XIII w., najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do Erewaniu. Nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do jeziora Sevan - jednego z największych górskich słodkowodnych jezior Eurazji, położonego 1900 m n.p.m.  Odpoczynek na brzegu, sesja zdjęciowa. Wizyta w kompleksie klasztornym Sanahin z IX-XII w. armeńskiego arcydzieła średniowiecznej architektury, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Sadahlo w pobliżu gruzińsko-armeńskiej granicy. Przekroczenie granicy i przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego – „gruzińskie Champs-Elysees”. Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, przejście nowo wybudowanym Mostem Miłosći. Oglądanie wspaniałych eksponatów skarbca Narodowego Muzeum Gruzji. Wizyta w fabryce wina „Sarajishvili Wine”, degustacja i zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do klasztoru Ananuri (XVII w.), który znajduje się na brzegu jeziora Khivali, z przepięknym widokiem na wzgórza Kaukazu. Przejazd do Kazbegi (1700 m n.p.m.). przejazd przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy. Przejazd do kościoła Gergeti Sameba, skąd roztaczają się wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu, w tym góry Kazbek, 5047 m n.p.m., jednego z sześciu pięciotysięczników w Wielkim Kaukazie. Według legendy, do góry Kazbek był przykuty Prometeusz. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Podróż do prowincji Kachetia. Wizyta w klasztorze Dawid Garedża na pustyni. Kompleks został założony w 6 wieku przez Dawida (Św. Dawid Garedża), jednego z trzynastu mnichów asyryjskich. Kompleks składa się z setek komórek, kościołów, kaplic, stołówki i pomieszczeń mieszkalnych, wydrążonych w skale. Signagi - starożytne miasto, znane jako Miasto Miłości, z brukowanymi ulicami i balkonami w starym stylu gruzińskim. Oglądanie murów twierdzy, zabytkowego kościoła i widoków na dolinę Alazani. Wizyta w galerii Niko Pirosmaniego. Degustacja gruzińskiego wina. Przejazd do klasztoru Bodbe - wybudowanego w IX wieku. Klasztor jest obecnie siedziba żeńskiego zakonu i jest jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych w Gruzji ze względu na jego związek ze św. Niną, żyjącą w IV wieku ewangelistka, której relikwie tam się znajdują. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji - Mtskhety i zwiedzanie zabytków: klasztoru Jvari i katedry Svetitskhoveli, gdzie jest pochowana szata Chrystusa. Zarówno Jvari i Svetitskhoveli znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gori, zwiedzanie muzeum Jozefa Stalina. Przejazd do Uplistsikhe jaskiniowego miasta z VII w. p.n.e. Znajdziemy tu duża sale służącą do pogańskich rytuałów, pomieszczenia mieszkalne, a także kościół z IX wieku. Fakultatywnie kontynuowanie podróży na południe Gruzji do kurortu Borjomi. Spacer w parku miejskim i degustacja tamtejszych słynnych wód mineralnych. Powrót do Tbilisi. Wieczorem pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji z tradycyjnymi daniami kuchni gruzińskiej oraz wieczorkiem folklorystycznym.

10.  DZIEŃ
Transfer do lotniska i o godzinie 02:30 odprawa. Wylot o godz. 04:40 do Warszawy. Przylot o godz. 6:05.

Program  jest  ramowy, kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie  w  zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 860 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przeloty Warszawa-Erewań oraz Tbilisi-Warszawa
- 8 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 8 śniadań i 8 obiadokolacji (w tym 2 kolacje z wieczorkiem folklorystycznym)
- transfery i transport podczas zwiedzania
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:

- kosztów lotniskowych i paliwowych 300 zł (płatne obowiązkowo przy wykupie wycieczki)
- biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, opłat klimatycznych i administracyjnych. Koszt pakietu 240 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:

1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 15 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
3.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO