SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Błękitne Wody Bajkału 12 dni samolot, pociąg

Błękitne Wody Bajkału 12 dni samolot, pociąg

DZIEŃ 1:
Spotkanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. W miarę możliwości krótkie zwiedzanie Moskwy z pilotem. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Złożenie bagaży w przechowalni na dworcu. Czas wolny, jeśli będzie taka możliwość szybki przejazd metrem na Plac Czerwony. Przejazd moskiewskim metrem na dworzec kolejowy. Wyjazd do Irkucka o godz. 13:00.

DZIEŃ 3:
Podróż koleją transsyberyjską. Jedziemy najdłuższą linią kolejową na świecie, która przekracza 8 stref czasowych,  całkowita długość torów wynosi 9288,80 km.

DZIEŃ 4:
Dalsza podróż. Po drodze, z okien pociągu można podziwiać m.in. Włodzimierz, Niżny Nowogród, Perm. Przekraczamy granicę kontynentów. Wjeżdżamy do Azji. Na każdej można na chwilkę wysiąść, rozprostować nogi, odetchnąć rosyjskim powietrzem.

DZIEŃ 5:
Trzeci dzień podróży pociągiem. Mijamy: Jekaterynburg – miasto pod stokami Uralu, Tiumień – pierwsze rosyjskie miasto na Syberii, Omsk – miejsce zsyłek Polaków czy Nowosybirsk – największe miasto Syberii. Wszyscy pasażerowie w pociągu są już naszymi dobrymi znajomymi. Przyjazd do Irkucka około godz. 21:50. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Piesza wycieczka po mieście. Zwiedzimy historyczne centrum Irkucka ze starą drewnianą zabudową, Cerkwią Zbawiciela i kościołem katolickim zwanym polskim kościołem. Następnie udamy się na Plac Kirowa i główną ulicę miasta, ulicę Karola Marksa, którą dojdziemy na nabrzeże Angary. Zwiedzanie  Muzeum Dekabrystów w Irkucku, zabytkowe świątynie, Sobór Objawienia Pańskiego. Kolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 7:
Po śniadaniu przejazd do Listwianki. Po drodze udamy się do skansenu Talcy. Po drodze miniemy jeden z symboli tego regionu, Skałę Szamana, z którą wiąże się wiele miejscowych legend. Talcy to plenerowe muzeum prezentujące budownictwo drewniane regionu Bajkału z okresu od XVII do XX w., z czego większość eksponatów to budynki przeniesione z wiosek zalanych w wyniku budowy tamy wodnej w okolicach Irkucka. Obiadokolacja. Nocleg w pensjonacie w Listwiance.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Zwiedzanie najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem - Listwianki, pięknie położonej w miejscu, gdzie  rzeka Angara  wypływa z Jeziora Bajkał. Zwiedzimy tu lokalne muzeum poświęcone faunie i florze Bajkału z kilkoma akwariami (w jednym z nich będzie można zobaczyć nerpę, fokę bajkalską, jedyną słodkowodną fokę na świecie). Spacer na Skałę Czerskiego, pobliski punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok na Jezioro Bajkał. W trakcie zwiedzania obiad.  Zobaczymy też XIX-wieczny drewniany kościół św. Mikołaja oraz targ rybny, gdzie będzie można się zapoznać z bogactwem tutejszych ryb – niektórych można spróbować już na miejscu. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Jeziorze Bajkał ok. 2 godziny. Powrót do pensjonatu, nocleg.

DZIEŃ 9:

Po wczesnym śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy w Listwiance, gdzie rozpoczniemy całodniową wycieczkę Koleją Krugobajkalską. Jest to fragment słynnej magistrali transsyberyjskiej przebiegający wzdłuż południowo-zachodniego brzegu Jeziora Bajkał. Podczas podróży pociągiem zaplanowane są postoje w miejscowościach ważnych historycznie oraz przy malowniczych fragmentach trasy. Na jednej ze stacji udamy się na obiad. Wieczorem dotrzemy na dworzec kolejowy w Irkucku. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Wyjazd do Wierszyny - "polskiej wioski" pod Irkuckiem, założonej 102 lata temu przez dobrowolnych emigrantów z południa kraju. Wizyta w niewielkim skansenie-muzeum oraz Domu Polskim, spacer po cmentarzu, zwiedzanie kościoła. Obiad z tradycyjnymi wierszyńskimi potrawami i toast spełniony kieliszkiem wyśmienitego trunku z miejscowego "źródełka". Powrót do Irkucka, nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Wycieczka na gwarny Centralny Rynek, by ostatnie ruble wydać na wędzone ryby, kawior i domowe konfitury oraz suweniry dla krewnych i znajomych. Wyruszymy do Ust-Ordy, miejscowości położonej w Buriacji. Buriaci są rdzennymi mieszkańcami Syberii. W Ust-Ordzie odwiedzimy muzeum poświęcone tej grupie etnicznej oraz weźmiemy udział w spotkaniu z tutejszym szamanem, który zaprezentuje swoje rytuały. Pokaz folklorystyczny z poczęstunkiem typowo buriackich dań. Powrót do Irkucka na kolację. Nocleg.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Irkucka do Moskwy w godzinach porannych. Przylot do Moskwy około godz. 9:00.  Ciąg dalszy zwiedzania Moskwy z pilotem komunikacją miejską. Wylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-osobowego 1500 zł

CENA IMPREZY ZAWIERA:
- przelot samolotem na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa
- przelot samolotem na trasie Irkuck – Moskwa
- przejazd Koleją Transsyberyjską na trasie Moskwa – Irkuck w przedziałach sypialnych 4-osobowych
- przejazd pociągiem po bajkalskiej magistrali kolejowej („krugobajkałka")
- transfery lokalne
- 5 noclegów w hotelu*** w Irkucku w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 2 noclegi w pensjonacie/hotelu**+ w Listwiance w pokojach 2-osobowych z łazienką
- wyżywienie wg. programu: śniadania i obiadokolacje
- opieka pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE ZAWIERA:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, rejsu statkiem po Jeziorze Bajkał, wycieczki do Ust-Ordy wraz z pokazem folklorystycznym i poczęstunkiem, przejazdów metrem w Moskwie. Koszt pakietu 220 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- dodatkowych posiłków podczas wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
3.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
4.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO