SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Bułgaria Znana i Nieznana 11 dni

Bułgaria Znana i Nieznana 11 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie wczesnym rankiem.  Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii – stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Ryłskiego Monastyru – największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorem wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską o raz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej.  Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż.  Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e.  Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:
Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

DZIEŃ 11:
Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.
 
Program  jest  ramowy, kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie  w  zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

DOPŁATY: 
Dopłata do pokoju 1-os.: 690 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd)
- 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 9 śniadań i 8 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, bułgarskiego wieczoru folklorystycznego, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej. Koszt pakietu 130 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota grupy
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO