SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Francja - Hiszpania 9 dni

Francja - Hiszpania 9 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Francji. Zwiedzanie Lyonu: zabytkowy Stary Lyon z renesansowymi kamieniczkami, wąskimi uliczkami, katedrą św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na Costa Brava. Po drodze zjazd do wiaduktu kolejowego Garabit, zaprojektowanego przez Gustawa Eiffla, który jest malowniczo położony nad doliną Garabit i rzeką Truyere. Nastepnie najwyższy na świecie wiadukt Millau, zaprojektowany przez Normana Fostera. Przejazd do Hiszpańskiej Katalonii trasą wiodącą przez Langwedocję i  Roussillon. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Barcelony, stolicy Katalonii: świątynia  Sagrada Familia – dzieło życia słynnego architekta Antonio Gaudiego, następnie park Guel również zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Wjazd na wzgórze Montjuic, wizyta na stadionie FC Barcelona Camp Nou. Wizyta na starym mieście, spacer po jego sercu - Barri Gótic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobionymi zabytkowymi kamienicami. Następnie  słynna ulica Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Montserrat – zwiedzanie słynnego klasztoru z figurą Czarnej Madonny. Następnie przejazd do Figueres, zwiedzanie muzeum Salvadora Dali, jednego z najczęściej odwiedzanych muzeów Hiszpanii. Przejazd do Pont du Gard – trójpoziomowego akweduktu z 19 r. p.n.e., obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu w okolicy Avignon, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwiedzanie Prowansji: region Camargue, słynący z licznych rozlewisk, które są siedliskiem setek gatunków ptaków, m. in. różowych flamingów. Spacer po malowniczej,  rybackiej wiosce Saintes-Maries-de-la-Mer, w której mnóstwo sklepików oferuje najróżniejsze artykuły regionalne. Wycieczka statkiem po delcie Rodanu. Krótkie zwiedzanie Arles, miasta, które słynie z zabytków z czasów rzymskich: teatr z I w., amfiteatr z II w. mieszczący 26 tys. widzów, katedra świętego Trofima. Przejazd do Avignon – jednego z najbardziej fascynujących miast południa Francji, otoczonego potężnymi murami obronnymi, nad którymi króluje ogromny Pałac Papieży. Zwiedzanie pałacu,  katedry Notre Dame, spacer po ogrodach papieskich oraz wizyta na moście św. Bénezeta z XII wieku. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wyjazd w stronę Lazurowego Wybrzeża. Po drodze przejazd wzdłuż Massif de l’Estérel, nadmorskiej  drogi wśród czerwonych skał porfirowych. Przejazd do Monaco, zwiedzanie tego malowniczego Księstwa: Pałac Książęcy, katedra, Muzeum Oceanografii oraz wizyta w Monte Carlo. Przejazd do Cannes, spacer Aleją Gwiazd, Bulwarem La Croisette przy pałacu Festiwali Filmowych, obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Przejazd do Nicei, stolicy Lazurowego Wybrzeża, gwarnego miasta pełnego artystów, milionerów i arystokracji. Spacer Promenadą Anglików ze słynnymi hotelami-pałacami m.in. Negresco i Meridien, targ kwiatowy, wzgórze Le Chateau. Chwila odpoczynku na plaży. W godzinach popołudniowych wyjazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg na terenie Niemiec.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Powrót do poszczególnych miejscowości w kraju.

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os. 590 zł
Dopłata do 5 obiadokolacji: 320 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 8 noclegów w hotelach**/***  w pokojach 2 - osobowych. z łazienką,
- 8 śniadań, 2 obiadokolacje
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu: 95 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.



Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO