SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Gościnna Chorwacja 9 dni

Gościnna Chorwacja 9 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd  na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu na trasie do Chorwacji (Węgry lub Słowacja). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku bazy zakwaterowania w okolicach Zadaru lub Splitu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wycieczka do Splitu – 200 tysięczne miasto słynie z portu, który jest dla Chorwacji morskim oknem na świat. Dla zwiedzających główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów ogromnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana (III w. n.e). Zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Katedra Św. Dujama ze Skarbcem, Złota Brama, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riva – nabrzeże palmowe. Po południu zwiedzanie z przewodnikiem malowniczego położonego na wyspie Trogiru: Twierdza Kamerlengo z XV w., Brama Morska, Stary Port, Katedra św. Wawrzyńca, plac Jana Pawła II, Loggia Sądowa. Zakupy na słynnym trogirskim targu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku słynnych Wodospadów Krka. Spacer po starym Stradinie. Rejs statkiem spacerowym do wodospadów. Wizyta w skansenie. Spacer malowniczą trasą krajoznawczą wśród rozlewisk, jezior i wodospadów rzeki Krka. Uwaga! Dla chętnych możliwość kąpieli pod najpiękniejszym wodospadem – Stradiński Buk! W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Wypoczynek nad morzem.  Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Wczesne śniadanie. Wyjazd do Dubrownika, zwanego "Perłą Chorwacji" - zwiedzanie: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, spacer słynną ulicą Stradun, czas wolny. Późny powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Czas wolny lub całodzienny rejs statkiem do PN Kornati (fakultatywnie płatne ok. 45 EUR). Naturalne piękno wysp Kornati jest słynne w całym świecie. Cały archipelag liczy ok. 140 wysp i wysepek. Wyspy znane są przede wszystkim z klifów tzw. koron, wcinających się w morze stromych skał (prawdopodobnie stąd pochodzi nazwa Kornati). Ze względu na swoją wapienną budowę znajduje się tu wiele jaskiń, wąwozów i kotłów krasowych, a cały park jest miejscem wielbicieli nurkowania które często są po prostu wystającymi z morza skałami. Wyspy są bezludne, przybywają na nie jedynie miłośnicy nurkowania, żeglarstwa i niczym nieskażonej nadmorskiej przyrody oraz ciszy i słońca. Na wyspach nie ma żadnych źródeł słodkiej wody, jedynie w grotach i zagłębieniach skalnych czasami zatrzymuje się deszczówka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i wypoczynek lub całodzienna wycieczka do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie (fakultatywnie płatne ok. 45 EUR).  Przejazd do miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju. Medjugorie można się pomodlić w liczącym ponad sto lat kościele Jakuba, a także na Górze Objawień oraz na wzgórzu Kriżewac, które pełni rolę Kalwarii medziugorskiego sanktuarium. Powrót do hotelu. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd do jednej z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park Narodowy Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie wyjazd do kraju, przejazd non-stop.

DZIEŃ 9:

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:

Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

-    biletów wstępu, usług miejscowych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide, taksy klimatycznej w Chorwacji. Koszt pakietu 115 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi grupy
-    fakultatywny rejs statkiem do wysp Kornati 45 EUR (min. 25 os. chętnych)
-    fakultatywna wycieczka do Medjugorie 45 EUR (min. 25 os. chętnych)
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO