SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Gruzja 9 dni samolotem

Gruzja 9 dni samolotem

DZIEŃ 1:
Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30. Bezpośredni lot zajmuje 3 godziny i 20 minut.

DZIEŃ 2:
Przylot do Tbilisi o godz. 04:50, transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi (dosłownie „ciepłe żródło”), obecnej stolicy Gruzji, m.in.: cerkiew Metechi z XII w. i Anczischati z VI-VII w., gdzie wystawiony jest niezwykły krzyż św. Nino, katedra Sioni z XI w., twierdza Narikala i dzielnica Abanotubani, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego – „gruzińskie Champs-Elysees”. Spacer urokliwymi uliczkami starego miasta. Muzeum sztuki gruzińskiej i muzeum historii Gruzji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wyjazd do Mtskheta - jednego z najstarszych miast w Gruzji. Mtskheta była stolicą królestwa Iberii od III wieku p.n.e. do V w. naszej ery. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Jvari z VI w. i katedry Svetitskhoveli z XI w. z grobowcami gruzińskich władców, ruiny twierdzy.  Przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonego na brzegu rzeki Aragvi. Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu między Morzem Czarnym i Kaspijskim, do Kazbegi przez przełęcz Jvari (2395 m n.p.m.). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Przejazd do Gudauri - ośrodka narciarskiego (2000 m n.p.m.) znajdującego się na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Zakwaterowanie w hotelu w Gudauri. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Gori - miasta założonego przez jednego z największych królów Gruzji - Dawida Budowniczego. Gori jest również znane jako miejsce narodzin radzieckiego przywódcy Józefa Stalina. Wizyta w muzeum Stalina. Następnie przejazd do  Uplisciche (dosłownie "twierdzy pana"), gdzie zwiedzamy skalne miasto założone w VII w. p.n.e., przez które wiódł niegdyś „Jedwabny Szlak”. Wykute w wysokim skalistym brzegu po lewej stronie rzeki Mtkvari miasto, zawiera różne struktury pochodzące z początków epoki żelaza do późnego średniowiecza, a wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów skale kultur z Anatolii i Iranu, jak również współistnieniem architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Przejazd do Bakuriani. Bakuriani jest popularnym ośrodkiem narciarskim, znajduje się na północnym zboczu pasma Trialeti, na wysokości 1700 metrów nad poziomem morza. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Bakuriani.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Borjomi - uzdrowiska w południowo-centralnej Gruzji. Miasto słynie z przemysłu wód mineralnych (który jest obecnie numerem jeden gruzińskiego eksportu). Wizyta w borjomskim parku. Degustacja wód mineralnych. Przejazd do Wardzi. Zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. W drodze powrotnej wizyta w fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji funkcjonującej przez cały okres feudalny. Powrót do Bakuriani. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi – drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Przystanek w Gelati i Bagrati. Akademia Gelati i klasztor stanowią zespół klasztorny w pobliżu Kutaisi, w regionie Imereti, w zachodniej Gruzji. Został założony przez króla Dawida IV w XII wieku. W XII i XIII w. Gelati był jednym z największych religijnych, edukacyjnych, naukowych i filozoficznych ośrodków w Gruzji. Powstanie Gelati rozpoczęło kulturalny renesans Gruzji. Katedra Bagrati dumnie stoi nad Kutaisi i rzeką Rioni. Została zbudowany w pierwszych latach XI w., za panowania króla Bagrata III, którego imieniem został nazwana. W 1994 roku Katedra Bagrati, wraz z klasztorem Gelati, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Batumi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Batumi jest nadmorskim miastem na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-zachodniej Gruzji. Ogród Botaniczny Batumi rozciąga się wzdłuż wybrzeża na północny-zachód od Batumi jak zielona linia, oferując wspaniałe widoki: liczne gatunki roślin endemicznych z zupełnie odmiennych stref klimatycznych i krajobrazowych współistnieją tu obok siebie. Rośnie tu tysiące gatunków roślin wyjątkowej urody. Odwiedzających zawsze szczególnie fascynuje ogród gatunków róż. Czas wolny i wypoczynek w „letniej stolicy Gruzji”, gdzie odpoczywają gruzińskie elity. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd do twierdzy Gonio.  Dawniej forteca Gonio-Apsaros Fortress miała wyjątkowe strategiczne znaczenie: strzegła wejścia do wąwozów Chorokhi i Acharistskali, które łączyły południowo zachodnie ziemie z wybrzeżem. Było to na tyle ważnym miejscem, że twierdza Gonio była jednym z bastionów Imperium Rzymskiego. Powrót do Tbilisi. Pożegnalna kolacja z wieczorkiem folklorystycznym oraz kuchnią gruzińską.

DZIEŃ 9:
Transfer do lotniska i o godzinie 02:40 odprawa. Wylot o godz. 04:40 do Warszawy. Przylot o godz. 6:05.

Program  jest  ramowy, kolejność zwiedzania  może  ulec  zmianie  w  zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 720 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przelot Warszawa-Tbilisi-Warszawa
- 7 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji (w tym 1 kolacja z wieczorkiem folklorystycznym)
- transfery i transport podczas zwiedzania
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- opłat lotniskowych i paliwowych 300 zł (obowiązkowo płatnych przy wykupie wycieczki)
- biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, opłat klimatycznych i administracyjnych. Koszt pakietu 150 EUR obowiązkowo płatnych pilotowi grupy

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 15 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
3.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO