SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Kraje nad Bałtykiem i Rosja 8 dni

Kraje nad Bałtykiem i Rosja 8 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. Podziwianie przepięknego parku i ogrodów. Wjazd na wieżę telewizyjną, gdzie można nagrać i wysłać swoje powitanie dla rodziny i przyjaciół.  Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Przejazd na prom do Helsinek. Śniadanie w hotelu lub na pokładzie statku. Rejs do stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedra luterańska, sobór Uspieński, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, „sanktuarium ciszy” charakteryzujący się nietypową architekturą i dający wspaniałe poczucie spokoju. Pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad. Przejazd do Sankt Petersburga. Późne zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wyjazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową.  Powrót  do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I, objazdowa wycieczka po mieście,  m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Po południu rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie).  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwę. Na trasie panorama Pskowa: Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Przekroczenie granicy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy.  Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:

Dopłata do pokoju 1-os. 600 zł
Dopłata do udziału w wieczorze folklorystycznym 150 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce, jako trzecia osoba w pokoju 2-os. 200 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub małym autokarem
- przeprawę promem Tallin-Helsinki
- 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji 
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 135 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga 15 EUR

WIZY:
21 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Organizatora dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO