SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Lofoty i Nordkapp 14 dni

Lofoty i Nordkapp 14 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska.  Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 2:
Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo (541 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Norwegii, m.in: Akker Brygge, ratusz (z zewnątrz), Park Vigelanda, muzeum Łodzi Wikingów, muzeum Statku Fram, katedrę Domkirke (z zewnątrz) oraz Storting, czyli budynki parlamentu. Przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer - miasta Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Krótki postój przy skoczniach narciarskich. Po drodze zwiedzanie kościoła klepkowego (stavkirke) w Ringebu. Przejazd w okolice Dombas (340 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Trondheim, przejazd przez surowy, księżycowy krajobraz gór Dovre, gdzie żyją niespotykane nigdzie w Europie piżmowoły. Zwiedzanie z pilotem Trondheim – dawną stolicę Norwegii – z średniowieczną Katedrą Nidaros, zabytkowy, drewniany most miejski, spacer uliczkami starego miasta z charakterystyczną drewnianą zabudową. Czas wolny. Przejazd w okolice Hell (240 km). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd wzdłuż fiordu Tronndheimsfjord oraz przez Krainę Jezior do miasteczka Hemavan (418 km). Bardzo ciekawy odcinek! Miejsce bitwy pod Stiklestad (Centrum Kultury Norweskiej) – początki chrześcijaństwa w Norwegii. Przejazd wzdłuż parku narodowego Borge oraz wzdłuż rzeki Namsen z licznymi wodospadami i przełomami do Hemavan. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Dalsza podróż na północ. Przejazd w kierunku miasta Mo i Rana, dojazd do centrum turystycznego na Kole Polarnym. Przekroczenie Koła Polarnego. Podróż wzdłuż brzegów Slatdalsfjorden. Dojazd do Bodo. Przeprawa promowa z Bodo do Moskenes na archipelagu Lofotów (3-4 h). Po drodze lodowiec Svartisen i przekroczenie kręgu Polarnego. Przejazd trasą widokową. Podziwianie malowniczych krajobrazów i wiosek rybackich. Zakwaterowanie w hotelu na Lofotach. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą łączącą Lofoty z wyspami Westeralen tunelami i mostami. Przejazd do Narviku (352 km) – miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordów Lyngen (podziwianie słynnych  Lyngen Alps) i Kvaenangen. Przejazd do Alta (543 km), w którym warto zobaczyć muzeum Rytów Skalnych i Kultury Lapońskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 9:
Śniadanie. Przejazd przez niezamieszkałe tereny: Sennalandet i Breidalen, przeprawa jednym z podwodnych tuneli drogowych do miasta Honningsvag położonego na wyspie Mqgeroya. Następnie dalsza podróż drogą prowadzącą przez środek wyspy na sam Nordkapp, gdzie słońce świeci cały dzień od połowy maja do końca lipca. Po wjeździe na Nordkapp czas wolny na pamiątkowe zdjęcia, spacery, zakup pamiątek i podziwianie Oceanu Arktycznego. Możliwość uzyskanie certyfikatu (fakultatywnie). Po pobycie na Nordkapp powrót podmorskim tunelem na stały ląd. Powrót do hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ  10:
Śniadanie i przejazd  przez szwedzką Laponię w kierunku Gallivare (520 km). Po drodze mijamy renifery, drogi do najstarszych Parków Narodowych Szwecji. Dalszy przejazd do Gallivare – ośrodka narciarskiego, gdzie odbywają się mistrzostwa świata i puchary  w zjazdach narciarskich. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Kolejny dzień podziwiania szwedzkiej Laponii po drodze do Umei (490 km). Przekroczenie Koła Polarnego w Jokkmokk (centrum turystyczne). Bajkowe widoki na wodospady i przełomy rzeki Pite z największym wodospadem Szwecji Storkholm. Przyjazd do Umea – miasta brzóz, siedziby dwóch uniwersytetów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Dalsza podróż trasą wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przejazd przez region Hoga Kusten wpisanego na światową listę UNESCO. Słynny most Hogakusten. Dojazd do Uppsala (570 km) – jednej z najstarszych stolic Szwecji. Zwiedzanie miasta: największa katedra w Skandynawii – miejsce koronacji o pochówków królów szwedzkich, miejsce śmierci króla św. Eryka patrona Szwecji; najstarszy uniwersytet w Skandynawii. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Przejazd z Uppsala do Sztokholmu. Zwiedzanie stolicy Szwecji, punkt widokowy Fjällgatan z przepiękną panoramą miasta, przejazd wzdłuż jeziora Mällaren do Ratusza - miejsca corocznych uroczystości związanych z przyznaniem Nagrody Nobla, Pałac Królewski, Stare Miasto, muzeum okrętu Vasa. Czas wolny. Przejazd do  Nynäshamn, zaokrętowanie na prom. O godzinie 18:00 wypłynięcie promu z Nynäshamn do Gdańska. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 14:
Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. Przypłynięcie promu do Gdańska o godzinie 13:00. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata za pokój 1-os.:  1990 zł
Dopłata za 13 obiadokolacji: 1750 zł
Dopłata do kajuty 2-osobowej: 240 zł
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- przeprawy promowe: Gdańsk – Nynäshamn – Gdańsk
- wewnętrzne przeprawy promowe oraz przejazd przez tunel na wyspę Mqgeroya
- 11 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 2 noclegi na promach w kajutach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką i wc
- 13 śniadań 
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz kosztów lokalnych przewodników. Koszt pakietu 240 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO