SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Lourdes - Santiago de Compostela - Barcelona 11 dni

Lourdes - Santiago de Compostela - Barcelona 11 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach rannych i wyjazd  kraju. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przejazd do Lyonu, krótki spacer po zabytkowej starówce, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wizyta w miasteczku Ars sur Formans związanego z życiem i pracą św. Jean Baptiste Marie Vianney. Przejazd do Lourdes, kolacja (fakultatywnie), dla chętnych udział w procesji z lampionami, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4:

Śniadanie, zwiedzanie Lourdes, miejsc związanych ze św. Bernadettą, następnie przejazd do San Sebastian – najpiękniejszego kurortu nad Zatoką Biskajską, krótki odpoczynek, kolacja (fakultatywnie), nocleg w okolicy Oviedo.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie Oviedo: spacer po starym mieście, Plaza de Alfonso II z katedrą San Salvador, symbolem miasta. Przyjazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie katedry z grobem św. Jakuba, słynnym Portykiem Chwały oraz Bramą Złotników, następnie romański kościół Santa Maria de Sar oraz unikatowe stare miasto. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie, przejazd w stronę Saragossy, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie, zwiedzanie Saragossy, spacer po mieście: zamek de la Ajferia, katedra M.S. del Pilar i La Seo. Przejazd do Monserrat, zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, patronki Katalonii. Przejazd na Costa Brava zakwaterowanie w hotelu kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie, zwiedzanie Barcelony: katedra  Sagrada Familia – dzieło życia słynnego architekta Antonio Gaudiego, następnie park Guel również zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Wizyta na starym mieście, spacer po jego sercu - Barri Gótic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobionymi zabytkowymi kamienicami. Następnie  słynna ulica Rambla, pełna kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie, przejazd do La Salette, dla chętnych udział w procesji z lampionami. Kolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10:

Śniadanie, dalszy ciąg pobytu  w Sanktuarium, uczestniczenie we Mszy świętej, przejazd na kolację (fakultatywnie) i nocleg na terenie Niemiec.

DZIEŃ 11:

Śniadanie. Powrót do Polski, przyjazd do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1 – os.: 850zł
Dopłata do 7 kolacji: 380zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
10 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2 –osobowych  łazienką
10 śniadań, 2 kolacje
program turystyczny
opiekę pilota
ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika, zestawu słuchawkowego Tour – Guide. Koszt pakietu 70 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.
Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO