SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Macedonia - Albania - Serbia 9 dni

Macedonia - Albania - Serbia 9 dni

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Serbię do Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skopje. Obiadokolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii - m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar- symbol miasta, dla  chętnych Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Przejazd do słynnego winnego regionu Ticves. Wizyta w jednej z najstarszych winnic macedońskich - degustacja wina i mały poczęstunek. Po południu przejazd w stronę Ochrydu. Krótki postój w Bitola – mieście położonym w dolinie Pelagonia, zwiedzanie starożytnego miasta Heraclea i Cerkwi Św. Dymitra, która jest najokazalszym prawosławnym budynkiem w mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu - „Jerozolimy Bałkanów” m.in.: monastyr św. Pantalejmona, cerkiew Bogurodzicy, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkiew Św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkiew św. Jana z Kaneo, Cerkiew św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim. Dla chętnych rejs łódką. Po południu przejazd do Monastyru Św. Nauma - jednego z najważniejszych klasztorów prawosławnych w Macedonii. Obiadokolacja z programem folklorystycznym w regionalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Albanii. Po trasie postój w historycznym mieście Elbasan. Przejazd do Berat – „miasta tysiąca okien”, spacer po tym urokliwie położonym na zboczu góry Tomorl mieście, z labiryntem uliczek i potężną cytadelą. Zwiedzanie średniowiecznego zamku na skalistym wzgórzu oraz muzeum ikon Onufrego. Przejazd na nocleg do nadmorskiego miasta Durres. Obiadokolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie górskiego miasta Kruje - wizyta w zamku Skanderbega – narodowego bohatera Albanii. Przejazd do stolicy Albanii Tirany zwiedzanie m.in.: plac Skandenberga, Muzeum Narodowe, Uniwersytet, meczet Ethem Beja. Powrót do Durres. Obiadokolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Pożegnanie z Albanią. Powrót do Macedonii. Przejazd do Parku Narodowego Mavrovo i wizyta w klasztorze Św. Jovan Bigorski. Przejazd na nocleg do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd przez Serbię. Zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, stolicy Serbii m.in.: Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów – Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i Twierdzą Kalemegdan, skąd rozpościera się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj. Przejazd do Nowego Sadu, nazywanego najpiękniejszym miastem w Serbii, przejazd przez miasto, most Wolności, Twierdza Pietrovaradin. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech, obiadokolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd do  poszczególnych miejscowości w kraju zgodnie z programem.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.: 350 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju z 2 os.: 1 50zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 8 noclegów w hotelach**+/ *** w pokojach 2-osobowych z łazienką 
- 8 śniadań i 8 obiadokolacji (w tym jedna z programem folklorystycznym)
- ubezpieczenie
- opiekę pilota

CENA NIE OBEJMUJE:
- lokalnych przewodników, degustacji wina z poczęstunkiem w winnicy, rejsu łódką oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 150 EUR obowiązkowo płatne u pilota.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO