SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Moskwa 7 dni

Moskwa 7 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Kowna, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: zamek, kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd do Moskwy.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja,  nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd metrem na ciąg dalszy zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Wieczorem wyjście na spektakl do Teatru Bolszoj (fakultatywnie, konieczność rezerwacji biletów minimum 2 tygodnie przed wyjazdem). Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Wyjazd metrem do przepięknego skansenu Kolomenskoye. Stanowił on niegdyś letnią rezydencję carską. Dziś można tu zobaczyć zrekonstruowany pałac Aleksa I Romanowa, uważany w XVII w. za „Ósmy cud świata”, a także XVII i XVIII – wieczne budowle drewniane, przywiezione do Moskwy z całej Rosji. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną i artystyczną, skansen Kolomenskoye został w 1994 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Skansen Kolomenskoye usytuowany jest kilka kilometrów na południowy – wschód od centrum Moskwy. Choć dziś nazwą tą określamy wspaniałe muzeum na wolnym powietrzu, to dawniej odnosiła się ona do rozległej posiadłości królewskiej, stanowiącej miejsce letniego odpoczynku dla cara i jego rodziny. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji: Maneż i Most Zhivopisny. Maneż to wspaniały przykład rosyjskiego klasycyzmu – gmach, który służył wojskom carskim do ćwiczenia musztry, a który dziś pełni funkcje wystawowe. Most Zhivopisny to z kolei najwyższy most podwieszany w Europie, którego dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że nie biegnie on w poprzek, ale wzdłuż rzeki.  Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów.  Rejs stateczkiem po rzece Moskwa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Łotwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy.  Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 570 zł

CENA IMPREZY ZAWIERA:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 6 noclegów w hotelach***  w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE ZAWIERA:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, rejsu stateczkiem, zestawu słuchawkowego Tour-Guide oraz biletów komunikacji miejskiej. Koszt pakietu 120 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota wycieczki
- spektaklu w Teatrze Bolszoj (ok. 75-150 EUR zależne od repertuaru, który będzie podany na stronie Organizatora 14 dni przed wyjazdem)

WIZY:
21 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Organizatora dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO