SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Norweskie Fiordy i Oslo 8 dni

Norweskie Fiordy i Oslo 8 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska.  Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 2:

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłyniecie promu do Nynäshamn. Przejazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Bergen przez narciarskie kurorty Gol i Geilo, przejazd przez księżycowy płaskowyż Hardangervidda. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy największego płaskowyżu północnej Europy, przystanek przy jednym z najładniejszych i najwyższych wodospadów – Voringfossen, stromy zjazd kanionem Mabodalen do fiordu Hardanger, krótka przeprawa promowa Brimnes – Bruravik. Przejazd do hotelu w okolicach Bergen, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do malowniczej stolicy norweskich fiordów – Bergen, zwiedzanie „Miasta Siedmiu Wzgórz”, w programie między innymi wizyta na Torget – barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebriggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd malowniczą trasą przez Voss do Gudvangen (po drodze wodospad Tvindefossen), 2-godzinna przeprawa promowa przez majestatyczny Sognefjord (najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii) do Kaupanger, przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen.  Przejazd do hotelu w ok. Grotli, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Po przyjeździe do miejscowości Geiranger, wjazd na punkt widokowy Flydalsjuvet, a potem na Dalsnibbe (wjazd płatny dodatkowo, uzależniony od warunków pogodowych). Rejs po fiordzie Geiranger (fiord uważany za jeden z najpiękniejszych na świecie – pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości) do Hellesylt (jeden z najmniejszych i najbardziej urzekających fiordów regionu). Przejazd drogą zapierającą dech w piersiach do Stranda na przeprawę promową Stranda – Liabygda. Przejazd słynną Drogą Trolli (około 14 km serpentyn). Dojazd do ściany Trolli (najwyższej i najtrudniejszej ściany wspinaczkowej Europy). Przejazd do hotelu w okolicach Otta, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie i wyjazd do Oslo. Po drodze przejazd przez Lillehammer oraz wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa. Zwiedzanie Oslo, m.in.: Ratusz, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, Pałac Królewski Slottet, Katedra, niepowtarzalny Teatr Opery i Baletu, Twierdza Akershus, spacer po niezwykłym Parku Vigelanda wśród  212 rzeźb z kamienia i brązu, nowoczesna dzielnica Tjuvholmen. Przejazd na Półwysep Bygdoy - zwiedzanie: Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram - szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych lub Muzeum Kon-Tiki -  tratwy, która przepłynęła Pacyfik.  Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ystad.  Spacer malowniczymi uliczkami Ystad, gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością, żadne inne miasto w Skandynawii i nieliczne w Europie mogą pochwalić się obrazem dawnych czasów - ponad 300 domków w szachulcowej zabudowie z XVI w., kościół Santa Maria Kyrka, wyjątkowy teatr - Ystad Teater oraz największa historyczna atrakcja miasta - klasztor Franciszkanów, miasto w którym gościł król Szwecji Karol XII, miasto komisarza Wallandera - bohatera powieści Henninga Mankella. O godz. 21:30 przeprawa promowa do Świnoujścia. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg. Na promie restauracje, sklepy, bary i dyskoteki.

DZIEŃ 8:

O godzinie 06:00 przypłynięcie do Świnoujścia. Śniadanie na promie. Zejście z promu. Powrót do poszczególnych miejscowości zgodnie z rozkładem jazdy.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 990 zł
Dopłata do 7 obiadokolacji: 940 zł
Dopłata do kajuty 2-osobowej: 240 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-    przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    przeprawy promowe: Gdańsk – Nynashamn, Ystad – Świnoujście
-    5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
-    2 noclegi na promach w kajutach 4-osobowych wewnętrznych z łazienką
-    7 śniadań
-    wewnętrzne przeprawy promowe (bez kabin)
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, opłat drogowych. Koszt pakietu 115 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO