SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » PARYŻ 6 dni

PARYŻ 6 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przyjazd do Paryża. Spacer przez plac Opery ze słynną operą Garnier, plac Vendôme z hotelem Ritz, domem w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz kolumną z posągiem Napoleona, Wielkie Bulwary. Zwiedzanie galerii figur woskowych Grévin. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Następnie przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: plac Bastylii z Kolumną Lipcową, plac Republiki z rzeźbą Marianne - symbolem Republiki Francuskiej, plac Zgody (Place de la Concorde) z obeliskiem z Luksoru. Zwiedzanie Luwru - jednego z najstarszych i najważniejszych na świecie muzeów z najbogatszymi zbiorami sztuki francuskiej i światowej. Następnie zwiedzanie muzeum d’Orsay z obrazami największych impresjonistów m.in. van Gogh, Gaugin, Degas. Obiadokolacja (fakultatywnie). Wieczorem spacer po Polach Elizejskich oraz wejście na Łuk Triumfalny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wycieczka do Wersalu, miejsca rezydencji królów francuskich - zwiedzanie kompleksu pałacowo - ogrodowego. Powrót do Paryża, wizyta w jednej z najsłynniejszych galerii handlowych Paryża Lafayette z przepiękną secesyjną kopułą. Wejście do Hôtel des Invalides z grobowcem Napoleona Bonaparte. Awangardowe Centrum Pompidou, spacer na wyspę Cité z katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości, św. Kaplicą. Pont Neuf – najstarszy most w mieście. Następnie Dzielnica Łacińska: Sorbona, Panteon z grobem m. in. Marii Skłodowskiej – Curie; Ogród Luksemburski. Wjazd na wieżę Eiffla, Pole Marsowe. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwolnienie pokoi w hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum Paryża. Spacer po dzielnicy  Montmartre – Bazylika Sacré Coeur, plac Artystów (Place du Tertre), kabaret Moulin Rouge oraz plac Pigalle, czas wolny. Wyjazd z Paryża. Po drodze do kraju zwiedzanie Brukseli m.in.: stare miasto z Grand Place, symbol Brukseli Manneken Pis (siusiający chłopiec) oraz Dzielnica Europejska. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.

DZIEŃ 6:
Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-os.: 350 zł
Dopłata do 3 kolacji: 220 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce jako trzecia osoba w pokoju 2 os.: 90 zł
Zniżka dla 2 dzieci do lat 12 z 2 osobami dorosłymi (dwa pokoje 2 - os. obok siebie): 60 zł/dziecko.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek wc)
- 4 noclegi w hotelach**/***, w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 4 śniadania
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie.

CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników w Luwrze i Wersalu, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu: osoby powyżej 26 lat ok. 115 EUR, osoby poniżej 26 lat: ok. 75 EUR, płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
 WAŻNE INFORMACJE:

1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.

Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO