SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Paryż i zamki nad Loarą lub Disneyland 7 dni

Paryż i zamki nad Loarą lub Disneyland 7 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przyjazd do Paryża, spacer przez plac Opery ze słynną operą Garnier, plac Vendome z hotelem Ritz oraz domem, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz kolumną z posągiem Napoleona, Wielkie Bulwary. Zwiedzanie galerii figur woskowych Grévin. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Następnie przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: plac Bastylii z Kolumną Lipcową, plac Republiki z rzeźbą Marianne - symbolem Republiki Francuskiej, plac Zgody (Place de la Concorde) z obeliskiem z Luksoru. Zwiedzanie Luwru - jednego z najstarszych i najważniejszych muzeów na świecie, z najbogatszymi zbiorami sztuki francuskiej i światowej. Następnie zwiedzanie muzeum d’Orsay z obrazami największych impresjonistów m.in. Van Gogha, Gaugina, Degasa. Obiadokolacja (fakultatywnie). Wieczorem spacer po Polach Elizejskich oraz wejście na Łuk Triumfalny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wycieczka do Wersalu, miejsca rezydencji królów francuskich - zwiedzanie kompleksu pałacowo - ogrodowego. Powrót do Paryża, wizyta w jednej z najsłynniejszych galerii handlowych Paryża Lafayette z przepiękną secesyjną kopułą. Wejście do Hôtel des Invalides z grobowcem Napoleona Bonaparte. Awangardowe Centrum Pompidou, fontanna Strawińskiego potem spacer na wyspę Cité z katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości, św. Kaplicą. Pont Neuf – najstarszy most w mieście. Następnie Dzielnica Łacińska: Sorbona, Panteon z grobem m. in. Marii Skłodowskiej - Curie, Ogród Luksemburski. Wjazd na wieżę Eiffla, Pole Marsowe. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
OPCJA Z ZAMKAMI: Śniadanie we wczesnych godzinach rannych. Przejazd w Dolinę Loary. Zwiedzanie zamków:  największego CHAMBORD, najczęściej odwiedzanego CHENONCEAUX oraz zamku AMBOISE w jednym z najpiękniejszych miasteczek nad Loarą. Możliwość zakupu wina z Doliny Loary. Powrót do Paryża, spotkanie z grupą przebywającą w Disneylandzie, późna obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

OPCJA Z DISNEYLANDEM: Śniadanie we wczesnych godzinach rannych, dowóz do stacji kolejki RER jadącej do Disneylandu. Przejazd i pobyt w Disneylandzie bez opieki pilota. Wieczorem powrót do Paryża, spotkanie z grupą przebywającą w Dolinie Loary, obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwolnienie pokoi w hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum. Spacer po dzielnicy  Montmartre – bazylika Sacre Coeur, plac Artystów – Place du Tertre, kabaret Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Czas wolny. Po południu wyjazd z Paryża. W drodze powrotnej do Polski krótkie zwiedzanie Brukseli m.in.: stare miasto z Grand Place, symbol Brukseli Manneken Pis (siusiający chłopiec) oraz Dzielnica Europejska. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.

DZIEŃ 7:
Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 5 noclegów w hotelach**, w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 5 śniadań
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu: 1. opcja z zamkami: osoby powyżej 26 lat około 130 EUR, osoby poniżej 26 lat około 95 EUR 2. wersja z Disneylandem: osoby powyżej 26 lat około 160 EUR, osoby poniżej 26 lat około 125 EUR. Pakiet płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO