SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Paryż Normandia Bretania 8 dni

Paryż Normandia Bretania 8 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z Polski. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przyjazd do Paryża. Przejazd autokarem przez najpiekniejsze place Paryża: plac Vendôme, plac Bastylii, plac Republiki, plac Zgody, plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, Pola Elizejskie. Wjazd na wieżę Eiffla, Pola Marsowe, rejs statkiem po Sekwanie. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3: 
Śniadanie. Przejazd do Rennes, zwiedzanie stolicy Bretanii: malownicza starówka
z osiemnastowiecznymi budynkami o drewnianej konstrukcji szkieletowej, katedra Saint-Pierre, most zwodzony, budynek Parlement de Bretagne, gmach Opery Rennes, bazylika Saint-Sauveu. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Concarneau, którego główną atrakcją jest ufortyfikowane stare miasto na wyspie, w zatoce, a z jego murów obronnych roztacza się wspaniały widok. Następnie Quimper – najstarsze miasto Bretanii z pięknym starym miastem i gotycką katedrą. Przejazd na wybrzeże zwane Finistère - Koniec Ziemi. Spacer po Pointe du Raz, gdzie widok poszarpanych skał i szalejacego morza zostawia niezapomniane wrażenia. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd  jednym z wielu malowniczych wybrzeży Normandii, z których roztaczją się wspaniałe widoki. Przejazd do St-Malo - silnie ufortyfikowanego portu na skalistym półwyspie, obwarowanego murami obronnymi, wewnątrz których znajduje się katedra St Vincent. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejazd do Mont-St-Michel, którego sylwetka stanowi jeden  z najbardziej ujmujących widoków we Francji, a także jest symbolem Normandii. Zwiedzanie miasteczka i słynnego gotyckiego klasztoru położonego na szczycie skalistej wyspy, która połączona jest ze stałym lądem tylko wąską groblą. Obiadokolacja (fakultatywnie). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Caen.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Zwiedzanie Caen: Abbaye aux Hommes – opactwo męskie i Abbaye aux Dames – opactwo żeńskie, zamek Wilhelma Zdobywcy. Przejazd na plaże Omaha, miejsca najkrwawszych walk podczas inwazji wojsk alianckich w tzw. Dniu „D”, zwiedzanie muzeum Arromanches. Następnie przejazd przez Pays d`Auge, charakterystyczny dla Normandii wiejski obszar  z bujnymi pastwiskami i sadami, do Honfleur. Zwiedzanie tego malowniczego miasteczka i portu położonego u ujścia Sekwany. Następnie Falaise d’Aval, Fécamp i  Étretat, słynące z efektownych tuneli i łuków skalnych. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Rouen.

DZIEŃ 7:
Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do Rouen – stolicy Normandii i ważnego ośrodka kultury. Zwiedzanie miasta: katedra Notre Dame – arcydzieło architektury gotyckiej ze słynną fasadą i najwyższą iglicą we Francji, XV-wieczny, gotycki Palais de Justice – niegdyś parlament Normandii stanowiący piękny przykład płomienistego gotyku, plac Vieux-Marche, kościół Ste-Jeanne-d`Arc i kościół St-Ouen o surowym wnętrzu ozdobionym witrażami. Po południu wyjazd do Polski przez Belgię, Holandię. Nocny przejazd przez Niemcy.

DZIEŃ 8:
Przyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedznia może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pok. 1 - os.: 590 zł
Dopłata do 5 obiadokolacji: 320 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 6 noclegów w hotelach** w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 6 śniadań
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE: 
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 75 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO