SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Piękna Liguria - Bogata Lombardia 8 dni

Piękna Liguria - Bogata Lombardia 8 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kaju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Austrię na nocleg tranzytowy do Włoch.

DZIEŃ 2:

Śniadanie, Przejazd nad Jezioro Garda, wizyta w Sirmione, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów, położonym na wysunietym w głąb jeziora cyplu. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Przejazd do hotelu na Wybrzeżu Liguryjskim, kolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do la Spezia, przejazd pociągiem przez najczystszy region Wybrzeża Liguryjskiego: Cinque Terre do malowniczych miasteczek, ustułowanych na zboczach górskich: Riomaggiore, Manarola i Monterosso. Czas wolny na kąpiel w kryształowo czystym morzu i plażowanie. Powrót do la Spezia, przyjazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Genui, stolicy Ligurii, mieście Krzysztofa Kolumba: katedra San Lorenzo, Piazza de Ferrari, spacer po największym porcie we Włoszech, dom Krzysztofa Kolumba. Kolacja (fakulatatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, światowej stolicy mody, zwiedzanie: Katedra Narodzin św. Marii z jednym z najsłynniejszych dzieł Leonarda da Vinci - Ostatnią Wieczerzą. Następnie ufortyfikowany Castello, Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej la Scala. Elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd do Como, spacer po starej części miasta z katedrą, ratuszem, bazyliką San Fedele. Rejs statkiem po Jeziorze Como, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczne wille, ogrody i góry otaczające jezioro. Spacer po „perle” jeziora Como, malowniczym miasteczku Bellagio. Następnie wizyta w Bergamo, zwiedzanie Starego Miasta (Citta Alta), bazylika Santa Maria Maggiore, kaplica Colleonich, Pallazo della Ragione. Przejazd do hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Przyjazd do Werony, zwiedzanie miasta Romea i Julii: Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I wieku i bramą Borsarich, Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem z I wieku, Piazza dei Signori, wieża Torre dei Lamberti, dziedziniec domu Julii ze słynnym balkonem. Wyjazd w kierunku kraju, nocny przejazd przez Austrię i Włochy.

DZIEŃ 8:

Przyjazd do kraju, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Dopłata do pokoju 1 os.: 480 zł
Dopłata do 5 kolacji: 260 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd,  wc)
- 6 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 6 śniadań wzmocnionych
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie 

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na pociąg, rejsu po Jeziorze Como, kosztu lokalnego przewodnika, zestawu słuchawkowego Tour Guide. Koszt pakietu 95 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO