SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Rumunia 7 dni - Maramuresz i Transylwania

Rumunia 7 dni - Maramuresz i Transylwania

DZIEŃ 1:
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przyjazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Dalsza podróż przez węgierski Tokay – stolicę regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Krótkie zwiedzanie piwnic winiarskich i  zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przejazd do Sapanty słynnej z wełny, ale i „wesołego cmentarza”. Jego unikalność stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Dalszy przejazd w kierunki miejscowości położonych w dolinie rzeki Izy. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w  Barsanie oraz najstarszej cerkwi w Ieud – zabytek UNESCO. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Campalungu Mołdawskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie unikalnych „malowanych klasztorów” wpisanych na listę UNESCO w miejscowościach: Sucevita – Humor – Voronet. Po drodze wizyta w warsztacie ceramiki z Marginea. Przejazd do Targu Neamt, zwiedzanie zamku, który kiedyś Jan III Sobieski zdobył bez rozlewu krwi. Przejazd do miejscowości Piatra Neamt. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd wąwozem Bicaz w Karpatach Zachodnich (prawdziwy cud natury, wyrzeźbiony przez rzekę kanion o głębokości 400 m). Następnie krótki postój nad Czerwonym Jeziorem (Lacu Rosu) – największe, naturalne jezioro górskie w Karpatach Rumuńskich. Dalszy przejazd do Sighisoary – UNESCO. Zobaczymy dom, w którym urodził się Drakula, Wieżę Zegarową, szkołę na wzgórzu, kościół na wzgórze oraz Szkolne Schody. Przejazd w okolice Braszowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Zwiedzanie Braszowa – starego miasta: Plac Stafanui z miejskim ratuszem, gotycki Czarny Kościół, brama Schei. Przejazd do Prejmer - wieś saskich osadników z imponującą XV w. twierdzą, w środku której wznosi się XIII w. gotycki kościół (UNESCO), twierdza nazywana „chłopskim zamkiem”. Wyjazd do Sinai – to popularna miejscowość wypoczynkowa, perełka Karpat.  Zwiedzanie słynnej letniej rezydencji króla Rumunii Karola I – Castelul Peleş – zamku Peles. Przejazd do Bran, zwiedzanie zamku – siedziby legendarnego Drakuli. Wjazd na Alpy Fogaraskie  z najwyższym szczytem Moldowenu. Podziwianie wspaniałych widoków.  Przejazd do Sibiu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Piesze zwiedzanie Sibiu słynącego z budynków z „oczami”: stare miasto, ratusz z VI w.,  katedra, żelazny Most Kłamców – według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić. Wyjazd do Alby Julii - jednej ze stolic Siedmiogrodu. Zwiedzanie potężnej Cytadeli oraz katedry, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. W centrum miasta znajduje się Cerkiew Katedralna Świętej Trójcy. Następnie przejazd do Klużu (Cluj Napoca) – zwiedzanie pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościoła Reformowanego, Rynku Węgierskiego z kościołem św. Michała, domu narodzin króla Macieja Korwina, Rynku Rumuńskiego z Operą i Katedrą Rumuńską. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wyjazd do Oradei czyli Wielkiego Waradynu. Zwiedzanie starówki, m.in.: cerkiew z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, największa katedra barokowa w Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława z 1390 roku. Wyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os. 400 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    6 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
-    6 śniadań i 6 obiadokolacji
-    program turystyczny
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 100 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.



Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO