SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Ryga - Tallin 4 dni

Ryga - Tallin 4 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w kierunku Łotwy na Wybrzeże Bałtyckie. Jurmała była już znana jako uzdrowisko w czasach napoleońskich. Potem w czasach sowieckich stała się jednym z topowych radzieckich uzdrowisk. Jurmała nie ma zwartej zabudowy. W zasadzie przez kilkanaście kilometrów ciągnie się pas lasku, w których ukryte są zabytkowe drewniane zabudowania pomieszane ze współczesną, aczkolwiek często dosyć gustowną, architekturą. Chwila relaksu nad morzem. Dalszy przejazd do Rygi – stolicy Łotwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska. Przejazd do Tallin. Po drodze krótkie zwiedzanie  Siguldy – która ze względu na malownicze zakątki, liczne zabytki i pomniki przyrody zyskała miano ,,Małej Szwajcarii''. W okolicach Siguldy, nad rzeką Gauja, znajduje się ciąg zamków warownych wybudowanych przez Krzyżaków (zwiedzanie terenów Parku Narodowego Gauja – w zależności od pogody i czasu). Przyjazd do stolicy Estonii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Wjazd na wieżę telewizyjną, gdzie można nagrać i wysłać swoje powitanie dla rodziny i przyjaciół. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Krótka wizyta w Parnawie – letniej stolicy Estonii, która do wypoczynku zachęca długimi piaszczystymi plażami i atrakcyjnym położeniem na brzegu zatoki morskiej. Turystyczne walory Parnawy zaczęto wykorzystywać już w pierwszej połowie XIX wieku. W mieście znajduje się szereg zabytków, m.in. fragmenty murów obronnych (XV-XVI w.), kościoły z XVIII i XIX w. i liczne budynki z XIX i początku XX w. Przejazd do Rundale – olbrzymi i bogaty kompleks pałacowy – zwany „łotewskim Wersalem'', wybudowany w 1740 roku wg projektu znanego włoskiego architekta Francesco Rastrelli (autor m.in. Pałacu Zimowego w St. Petersburgu). Wstąpimy do ogrodów pałacowych. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.  240 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os. 50 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    3 noclegi w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
-    3 śniadania i 3 obiadokolacje
-    program turystyczny
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 50 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO