SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Rzym 7 dni

Rzym 7 dni

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch na nocleg tranzytowy.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Padwy, zwiedzanie: Bazylika Św. Antoniego, Prato Della Valle z bazyliką Św. Justyny, Uniwersytet - jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, Palazzo Della Ragione, oraz Piazza Erbe i Piazza Frutta. Spacer po urokliwych, średniowiecznych uliczkach. Przejazd na kolację i nocleg w okolicę Rzymu.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol – centrum starożytnego Rzymu, Następnie Piazza Venezia – plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny. Bazylika San Giovanni na Lateranie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Watykanu: bazylika św. Piotra z Pietą Michała Anioła, posągiem św. Piotra, przepięknym baldachimem wykonanym przez Berniniego. Chwila zadumy przy grobie Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich z wyjątkową kolekcją arcydzieł gromadzonych przez wieki. Kaplica Sykstyńska z freskami Michała Anioła. Panteon – najwspanialsza i najlepiej zachowana budowla z czasów starożytnego Rzymu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Audiencja generalna z papieżem (jeżeli będzie obecny w Watykanie). Dalsze zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, Piazza di Spagna – plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz fontanna di Trevi, zaliczana do najpiękniejszych budowli wodnych świata. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji na kolację i nocleg.

6. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd tramwajem wodnym przez Canale Grande do Piazza San Marco – głównego placu Wenecji: bazylika Św. Marka – najcenniejszy zabytek sakralny Wenecji, Palazzo Dukale - Pałac Dożów (z zewnątrz), Campanila – dzwonnica św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.

7. DZIEŃ
Przyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1-os: 400zł

Dopłata do 4 obiadokolacji: 240zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2- osobowych z łazienką
- 5 śniadań,
- opiekę pilota
-  ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, przejazdu tramwajem wodnym w Wenecji, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 120 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE:

1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO