SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Sankt Petersburg - Miednoje - Moskwa - Katyń 9 dni

Sankt Petersburg - Miednoje - Moskwa - Katyń 9 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej.  Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Wieczorem rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga (fakultatywnie).  Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wyjazd do Moskwy.  Na trasie krótki postój na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.  Przyjazd do Moskwy, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja,  nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Białorusi. Krótkie zwiedzanie  Smoleńska: Kreml, Sobór Uspieński. Wizyta w Katyniu – miejsce kaźni polskich oficerów. Wyjazd do kraju.

DZIEŃ 9:
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (godzina zależna od przejść granicznych). Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:

Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os.: 200 zł

CENA IMPREZY ZAWIERA:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 7 noclegów w hotelach***  w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE ZAWIERA:
- kosztu wizy rosyjskiej 320 zł
- kosztu wizy białoruskiej 180 zł
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide oraz biletów komunikacji miejskiej. Koszt pakietu 150 EUR płatny obligatoryjnie dla pilota wycieczki
- rejsu statkiem po rzekach i kanałach Petersburga 15 EUR

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Organizatora dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) komputerowo wypełnione i podpisane zgodnie z podpisem paszportowym wnioski wizowe (rosyjski oraz białoruski)
2) aktualne, biometryczne, en face, kolorowe zdjęcia 3,5 x 4,5 cm – 2 szt.
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 4 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.
Najbliższe terminy


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO