SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Sztokholm - Oslo - Kopenhaga 6 dni

Sztokholm - Oslo - Kopenhaga 6 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i przejazd zgodnie z rozkładem jazdy w kierunku Gdańska.  Zaokrętowanie na promie. Wypłynięcie do Nynäshamn o godz. 18:00. Zakwaterowanie w kajutach wewnętrznych. Kolacja (fakultatywnie). Na promie są restauracje, sklepy, bary i dyskoteki. Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie na promie w godzinach 08:00-10:30. O godz. 13:00 przypłynięcie promu do Nynäshamn. Przyjazd do Sztokholmu, zwiedzanie miasta m.in.: Ratusz Miejski ze wspaniałymi salami – Złotą (wyłożoną 19 milionami pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla, Pałac Królewski (z zewnątrz), Stare Miasto (Gamla Stan) z wieloma brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców, Muzeum Vasa – poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Podziwianie panoramy Sztokholmu z punktu widokowego, czas wolny na zakupy i wyjazd do Oslo. W godzinach wieczornych przyjazd w okolice stolicy Norwegii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Bygdoy - zwiedzanie: Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram - szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych lub Muzeum Kon-Tiki -  tratwy, która przepłynęła Pacyfik. Dalsze zwiedzanie Oslo, m.in.: Ratusz, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, Pałac Królewski Slottet, katedra, niepowtarzalny Teatr Opery i Baletu, Twierdza Akershus, spacer po niezwykłym Parku Vigelanda wśród  212 rzeźb z kamienia i brązu, nowoczesna dzielnica Tjuvholmen. Przejazd w okolice Angelholm w Szwecji. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Helsingborg, krótka przeprawa promowa do Helsingor. Zwiedzanie z Zamku Hamleta (kazamaty, kaplica). Przejazd do Fredensborga – zwiedzanie (z zewnątrz) letniej rezydencji Królowej Małgorzaty II. Przejazd do Hillerod i zwiedzanie zamku Frederiksborg (komnaty). Frederiksborg Slot – najpotężniejszy zamek Danii zajmuje trzy wyspy położone na malowniczym sztucznym jeziorze. Zamkowe wieże, wieżyczki, szczyty i pokryte patyną, miedziane dachy górują nad miastem Hillerod. Dwie największe atrakcje to złocona Ridder Kapellet (Kaplica Koronacyjna), gdzie w ciągu ostatnich dwóch wieków – gdy zamek był siedzibą królewską – odbywały się koronacje monarchów, oraz potężna Riddersalen (Sala Rycerska) z pięknie  dekorowanym wysokim sklepieniem. Przejazd w okolice Kopenhagi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja (fakultatywnie). Nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Kopenhaga – panoramiczne zwiedzanie miasta m.in. Zamek Christiansborg, Parlament, kopenhaska giełda – Borsen,  Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, fontanna bogini Gefion, pomnik Kopenhaskiej Syrenki, Katedra. Czas wolny na deptaku kopenhaskim Strøget. Spektakularny przejazd 16 km mostem Øresund łączącym Danię ze Szwecją. Przejazd do bazy promowej w Ystad.  Zaokrętowanie na prom. O godzinie 14:00 wypłynięcie do Świnoujścia. Przypłynięcie do Świnoujście o godzinie 20:00. Powrót do poszczególnych miejscowości zgodnie z rozkładem jazdy. Uwaga: do niektórych miejscowości powrót po północy.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:
Dopłata do pokoju 1-os.  750 zł
Dopłata do kajuty 2-os. 120 zł
Dopłata do 5 obiadokolacji 590 zł
 
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
-    transport autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    przeprawy promowe: Gdańsk – Nynashamn, Ystad – Świnoujście
-    przeprawy promowe: Helsingborg – Helsingor (bez kabin – czas przeprawy 20 min.)
-    4 noclegi w hotelach*** w  pokojach 2 - osobowych z łazienką
-    1 nocleg na promie w kajutach 4-osobowych wewnętrznych w łazienką i wc
-    5 śniadań
-    przejazd mostem  Kopenhaga – Malmö
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
-     biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 130 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
 
WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO