SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Wiedeń i Dolina Dunaju 5 dni

Wiedeń i Dolina Dunaju 5 dni

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Belweder, objazd Ringstrasse: Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy.  Zwiedzanie komnat i skarbca w Hofburgu. Spacer po starówce, zwiedzanie katedry św. Szczepana. Przejazd na Kahlenberg, zwiedzanie kościoła św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Wieczorem obiadokolacja w jednej z regionalnych winiarni w słynnej wiosce winiarzy Grinzing (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd do malowniczej Doliny Dunaju – Wachau. Zwiedzanie zamku Kreuzenstein, usytuowanego na wzgórzu, zbudowanego na ruinach gotyckiej twierdzy. Przejazd  wzdłuż Dunaju do miasta Krems, spacer malowniczymi uliczkami miasta. Następnie miasteczko Durnstein z całkowicie zachowaną gotycką zabudową miasta i ruinami zamku,  w którym więziony był Ryszard Lwie Serce. Przejazd do odrestaurowanego opactwa Benedyktynów w Melk z przepięknym klasztorem usytuowanym nad brzegiem Dunaju. Rejs statkiem po Dunaju.  Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów pałacu Schoenbrunn, m.in.: apartamenty cesarskie, powozownia, ogrody pałacowe z Gloriettą. Następnie zwiedzanie  Muzeum Historii Naturalnej oraz Wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki, gdzie zgromadzono jedną z największyh i najpiękniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie (m.in. największy na świecie zbiór dzieł Rubensa, bogata kolekcja prac Pietera Brueghla Starszego). Spacer po najdłuższej ulicy handlowej Wiednia Mariahilferstrasse i Karntnerstrasse. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1- os.:  360  zł
Dopłata do 3 obiadokolacji: 240 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc),
- 4 noclegi w hotelach**/***, w pokojach 2 - osobowych z łazienką,
- 4 śniadania w formie bufetu
- program turystyczny
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie.

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 75 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE:
1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9.    Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busieOpublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO