SUWALSZCZYZNA Biuro Turystyczne
Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
« Strona Główna | Poprzednia Strona » Wilno - Troki - Druskienniki – 3 dni

Wilno - Troki - Druskienniki – 3 dni


DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do Druskiennik – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położone w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Czyste jonizujące powietrze przepełnione aromatem sosnowych lasów, źródła wód mineralnych oraz lecznicze borowiny czynią z Druskiennik wymarzone miejsce do wypoczynku nie tylko dla Litwinów. Urok Druskiennik doceniło wiele znanych i sławnych osobistości. Tutaj gościli - historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Przyjeżdżał tu w latach 1924 – 1930.  W miejscu, gdzie stał dom, w którym się zatrzymywał, pozostał tylko dąb. Spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych prosto ze źródła. Wyjazd do Muzeum Grūto parkas będącym jednym z najbardziej niekonwencjonalnych muzeów na Litwie, jeśli nie w całej Europie. Na powierzchni prawie 20 hektarów zgromadzono rzeźby, obiekty i rekwizyty z czasów sowieckich. Na teren muzeum wchodzi się przez specjalną bramę z zasiekami i szlabanem. Wszędzie stoją budki wartownicze, a z megafonów płynie radziecka muzyka. Za drutami kolczastymi stoją bydlęce wagony, którymi sowieci wywieźli na Syberię miliony ludzi, w tym kilkaset tysięcy Litwinów, a także dziesiątki monumentalnych pomników Stalina, Lenina i Dzierżyńskiego. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in: wejście na Górę Gedymina zwieńczoną Zamkiem Górnym (piękna panorama Wilna), Stary i Nowy Arsenał, Plac Katedralny, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z grobami królewskimi oraz Dzwonnicą, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów, cerkiew św. Mikołaja, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rossę i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa), czas wolny na zakupy litewskich specjałów i pamiątek. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY I ZNIŻKI:

Dopłata do pokoju 1-os.  150 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju 2-os. 50 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

-    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
-    2 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
-    2 śniadania i 2 obiadokolacje
-    program turystyczny
-    opiekę pilota
-    ubezpieczenie

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:

-    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych, degustacji dań karaimskich, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu 40 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób Organizator ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7. Zestawy słuchawkowe Tour-Guide będą zapewnione dla grup powyżej 30 osób.
8. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
9. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze/busie.


Opublikowane na stronie www.turystyka-suwalszczyzna.com.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego
INFO